OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Jitka Bejdáková

* 1968
Jílová – Chotěboř
kraj Vysočina

Výtvarné techniky: olej a akvarel

Popis tvorby:

Mými hlavními malovacími medii jsou olej a akvarel.
Lidé většinou v polovině života dělají často různá důležitá rozhodnutí, kotrmelce a zásadní změny. Zřejmě chtějí zastavit ubíhající čas. Já jsem začala navštěvovat galerie a výstavy.A jednou jsem si řekla, proč vlastně ne a začala jsem malovat. Pro svoje potěšení a radost.

Zkouším zastavit na chvíli ulovený čas ve tvářích pastelových portrétů a něžných akvarelových květů.

Akvarel je přenádherná, ale velmi nevyzpytatelná technika. Vpíjením, rozpíjením a překrýváním jednotlivých barev vznikají velmi krásné, něžné, až průhledné obrázky. Výsledek se dá jen obtížně naplánovat. Tvorba akvarelového obrazu je pro mě velká dobrodružná cesta, která mě přitahuje a láká.

V galeriích jsem se pak zamilovala do obrázků tvořených pastelem. Tyto obrázky jsou mému srdci blízké pro jejich sametovou hebkost, lehkost a něžnost jemných, sotva znatelných přechodů. Při jejich tvorbě se pro mě zastavuje čas. A to je krásné.

Olejová technika pro mě znamená klid, ticho, ve své podstatě jistotu, a proto se s ní snažím, ač to zní třeba paradoxně, vyjádřit divokost přírody, která sama o sobě vytváří nádherné obrazy, které na sebe nechávám působit a pocit se snažím předat na plátno.


Jsem členem Galerie výtvarníků a členem Sdružení výtvarníků ČR, v jejichž rámci a díky nimž jsem měla možnost vystavovat své obrazy napříč celou republikou, zúčastnila jsem se i výstavy akvarelové tvorby v italském Urbinu.

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Jitka Bejdáková

(+420) 739 720 515