OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Soňa Hubáčková

* 1949
Praha
kraj Praha

Výtvarné techniky: olej, akryl, pastel, tužka

Popis tvorby:

Malování a kreslení mě oslovilo velmi záhy a možná tehdy jsem zatoužila se mu věnovat více, než jen jako koníček. Později jsem se přihlásila úspěšně složila talentové zkoušky na výtvarnou školu.

Svým založením jsem romantik a pohádkář, milovník zvířat a přírody, což se odráží v mojí tvorbě. Ráda maluji koně, obdivuji jejich sílu, krásu, energii a vytrvalost. Snad proto příběhy svého života převádím do jejich podob, jako vzpomínky a touhu po kráse a harmonii.

Další inspirací je pro mě vše, co vychází ze živé nebo neživé přírody od drobných kvítků po mohutné stromy, od drobných oblázků v řece po skalní masivy, od malých broučků po obrovské savce. Toto pak zpracovávám do formy zátiší nebo krajinomalby. Miluji svou vlast a velká většina se týká nádherné české přírody.

Některé moje obrazy jsou malované s humornou nadsázkou pro pobavení a úsměv diváků.
Svět snů mi také není cizí, některé své sny a představy přenáším na obrazy žánru fantazie. Jsou to představy, které znázorňují vhled do duchovna nebo do vesmírných dálek i mimo naší Galaxii a běžného lidského bytí.

Díky lásce ke zvířatům a přírodě se mi dostalo cti ilustrovat knihu a kalendáře s mysliveckou tématikou.

Mám ráda společnost lidí se zájmem o výtvarnou činnost, a ráda se účastním setkávání s nimi na plenérech nebo výtvarných kurzech. Tam mám příležitost se seznámit
i s různými grafickými technikami.

Absolvovala jsem již desítky výstav a festivalů v Praze a po celé České republice. Jsem členkou Sdružení výtvarníků ČR a Galerie výtvarníků. Obrazy přispívám i na charitativní akce, obrazy, které přinesou potěšení např. pacientům v nemocnicích, domovech pro seniory apod., nebo finanční zisk pořadatelům charitativních aukcí a jejich prostřednictvím konečnému uživateli.

Malování a kreslení je můj relax, radost a potěšení. Je to láska k životu, proto v mých obrazech nenajdete temnotu a zlo, což ráda přenechám jiným umělcům.

Moje obrazy jsou oslavou života a radosti z něj, radosti nad „krásnem“ , které můžeme denně vidět nebo i jen cítit a tušit.

Motto:
„Celá příroda – Bůh – oslavuje život a já ráda oslavuji s ní.“

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abych Vám mohla odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Soňa Hubáčková

(+420) 737 258 796