OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

ing. Eva Hubálková

* 1957
Praha
kraj Praha

Výtvarné techniky: olej, suchý pastel, akryl

Popis tvorby:

Ačkoliv nemá žádné formální výtvarné vzdělání, svou potřebu tvořivé činnosti realizovala navrhováním a šitím oděvů, prací s textilními materiály a ručními pracemi, i když její profesní zaměření bylo zcela odlišné.

Ve svém volném čase se zabývá malováním a kreslením od roku 2013. Používá různé techniky, převážně olejomalbu, vyzkoušela i malbu špachtlí, akrylem, věnuje se kresbě tužkou, suchým pastelem, pastelkami, enkaustice i malování obrázků na keramický materiál.

Baví ji překračovat hranice vlastní představivosti.

Zobrazuje krajiny v různých denních i ročních obdobích, město i vesnické motivy, vodu. Dává přednost realistickému ztvárnění skutečnosti, ale nevyhýbá se ani práci s barvami, a to s prvky imprese.

Její velkou zálibou je fotografování. Jako inspiraci i předlohy ke své tvorbě využívá vlastní fotografie z cest a míst, která navštěvuje.

Od roku 2013 absolvovala řadu výtvarných kurzů malby, kreslení a nejrůznějších výtvarných technik, nicméně zůstává v mnoha směrech samoukem.

Zúčastnila se několika společných výstav amatérských výtvarníků v Praze a v Ústí nad Orlicí, V roce 2018 vystavovala na 2. ročníku Mezinárodního veletrhu výtvarného umění Ateliér ART Fest v Praze.

Je členkou Galerie výtvarníků – Sdružení nezávislých výtvarníků Čech a Moravy, s nimiž společně vystavuje od roku 2018. V roce 2019 dostala příležitost zúčastnit se výstavy s mezinárodní účastí ve švédském Olofström.

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

ing. Eva Hubálková

(+420) 603 465 268