OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Jitka Koláčková

* 1956
Libčice nad Vltavou
kraj Středočeský

Výtvarné techniky: olejomalba

Popis tvorby:

Vyučila jsem se v oboru Zlatník – Klenotník.

Dlouhá léta jsem se věnovala svému řemeslu, ke kterému patří i nákresy a náčrty výrobků. Bylo to náročné i časově a přišlo období, kdy už mě tato práce nenaplňovala.
V televizi jsem viděla Janu Laštovičkovou Grygarovou namalovat obraz vlastně na počkání. Byla jsem nadšená. Dostala jsem se k ní na kurz a tím pro mne před čtyřmi roky vlastně vše začalo.

Absolvovala jsem potom ještě několik kurzů, kde jsem zkoušela různé techniky.
Vyzkoušela jsem třeba i airbrush, který se mi moc líbí, ale je to pro mě technika příliš namáhající ruku, takže jsem se vrátila k mému oblíbenému štětci.

V současné době navštěvuji dlouhodobý kurz olejomalby u malíře a lektora Montiho Kubrika. Nemám vyhraněné téma, maluji vše, co se mi líbí. Malba mne moc baví  a vždy, když mám rozmalovaný obraz se moc těším na jeho dokončení. Líbí se mi barevné a výrazné obrazy. Nejvíce mne zaujala olejomalba. Olej je krásný, moc dobře se mi s ním pracuje. Když maluji, připadám si trošku jako v jiném světě, krásně se odreaguji od všeho zlého. Nemaluji každý den, někdy mám přestávku třeba týden, ale pak si sednu k plátnu, jde mi to a maluji tři dny v kuse. Jen se vyspím a pokračuji, nechci ztratit inspiraci.

Maluji krajinky, portréty, zátiší i na zakázku dle vlastního zadání. Jako předlohy používám někdy z internetu nebo maluji podle fotek.
Pokud maluji námět podle sebe, nejprve si ho předkreslím na plátno rudkou. S každým  obrazem se mazlím, snažím se, aby byl dle mého umění a možností to nejlepší ze mne.

V každém obraze je pak kousek mě. Mám velkou radost, když si můj obraz někdo koupí nebo ho daruji a toto moje dílo visí u někoho doma a dělá mu radost.

Ve Velkých Přílepech v ateliéru ARTELIS, jehož majitelkou je Eliška Hesslerová, vedu kurzy olejomalby pro dospělé a s dětmi malujeme temperami, pastelkami nebo pastelem.

Zúčastnila jsem se několika společných výstav, dokonce i v zahraničí, většinou však vystavuji samostatně. Moje obrazy jsou i v soukromých sbírkách. Maluji obrazy i na charitativní akce.

Motto:
,,Obrazy pro radost“

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Jitka Koláčková

(+420) 777 241 541