OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Martin Ševčík

* 1966
Fryšták
kraj Zlínský

Výtvarné techniky: tužka, perokresba, pastel, olejomalba, ilustrace, tvorba výtvarných knih

Popis tvorby:
Ve své tvorbě se zaměřuje především na oblast figurální tvorby, jak lidské postavy a portrétu, tak i zvířat, v kontextu s technikami výtvarných prostředků. Snaha vytvářet obrazy a ilustrace, které jsou nejen realistické, ale i umělecky hodnotné. Zachycení prchavosti okamžiku a vystihnout podstatu duše zobrazovaného spolu s použitými technikami starých mistrů inovovaných do současných postupů, je hlavním cílem jeho obrazů. Oblíbenou technikou šerosvitu (tenebrismus), ale i moderními technikami vytváří alegorické obrazy, v kterých se snaží vyprávět ukrytý příběh zakódovaný do obrazu.

(Alegorie (řecky – „říci jinak“ nebo taky symbolika, podobenství) česky také jinotaj. Zjevná podoba díla vypovídá o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie často používá personifikace a metafory.)

Další jeho aktivity se týkají tvorby samo-vzdělávacích knih, které jsou určeny pro začínající umělce. Je ilustrátor, malíř i když bez oficiálního „štemplu“. Přesto píše a ilustruje knihy, kterými se snaží vtisknout poctivost a určitý návrat ke kvalitním výtvarným knihám, kterých je stále nedostatek.
V roce 2015 založil projekt s názvem Tajemství kresby, který má poslání, učit všechny lidi poctivé tvorbě, ale zároveň dodávat informace, které chybí i na výtvarných školách. Vede soukromou výuku zájemců a mladých adeptů hlásící se na umělecké školy – přípravou na talentové zkoušky. Ostatním předává nezbytné základy a vede je k úspěšným kresbám a malbám tak, aby mohli samostatně tvořit. Praktikování umění na základech starých mistrů, ale i impresionismu je jeho veliká láska.

Další stránky umělce

Aktuální prodej autorských obrazů.

Knihy, ebooky a živé kurzy.

Tvorba, sazba knih a ilustrací.

Ukázka z tvorby...

Malba

Kresba (pastel, tužka)

Perokresba (ilustrace knih)

Výukové knihy (tištěné a eknihy)

Portrét a hlava
Koně a koníčci
Základy portrétování - 1
Základy portrétování - 2
Základy tvorby barev
OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se Vám má tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, popřípadě máte zájem o obraz na zakázku, budu rád když mi napíšete nebo zavoláte.“

Martin Ševčík

(+420) 730 952 589