OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Mirka Voigts

* 1946
Dříteč
kraj Pardubický

Výtvarné techniky: převážně květiny, krajina, v současné době i zátiší, portréty a architektura.

Popis tvorby:

Člen Sdružení výtvarníků ČR výtvarné skup. ing.arch. J.Buršíka, jsem bývalý člen České komory architektů.

Kresba i malování bylo součástí mé profese zahradního architekta a svou práci jsem měla nejen ráda, ale byla i mým koníčkem.

To mě posouvalo stále blíž malování jako takovému. Neustálým stykem s krajinou, zahradou, stromy a květinami se mi upevňoval smysl ke vnímání přírodních scenerií, pozorování kontrastů světla s stínů, slunce a hry světel, to vše v kobinaci se sytými a jemnými odstíny barev a snahou zachytit situaci vlastní rukou. Tato snaha je mým cílem i v současné době. To je i námětem mých obrazů, vyjímkou  z tématu je jen několik portrétů.

Hledání nejvhodnějších materiálů mě vedlo přes klasický akvarel, pastelky rozmývané, až do současnosti, kdy používám suchý pastel, akryl a méně i olej. Při tvorbě jsem spíš realistou, abstrakci používám zřídka. Obdivuji nejen klasické malíře české a evropské, ale mám slabost pro asijské umění Japonska a Číny. Obdivuji jejich umění v zahradní architektuře i v propracovaných technikách ezoterických cvičení duševních i tělesných a v přístupu k člověku jako takovému.

Obrazy a kresby nenechávám doma v šuplíku a po čase, kdy jsem začala intenzivněji malovat se samozřejmostí stala i výstavní činnost s kolegy, ale i samostatná výstavní činnost.

Seberealizaci nacházím ve stále dokonalejším vyjádření rovnováhy kompozice, barevné skladbě a péči věnuji i konečné adjustaci díla. Chci, aby mé obrazy rozdávaly klid a sílu k naplnění každého života.

Motto:
„Děkuji malování, že jsem dnes vyrovnaný a v podstatě i spokojený člověk…“

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Mirka Voigts

(+420) 602 345 391