OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Soňa Štossová

* 1977
Tetčice, okres Brno – venkov
kraj Jihomoravský kraj

Výtvarné techniky: tužka, perokresba, pastelky, suchý pastel, akvarel, olej, akryl

Popis tvorby:

Zabývá se jak kresbou, tak malbou. Její doménou jsou  především portréty zvířat a lidí. Kreslí a maluje v realistickém stylu, klade důraz na detail. Schopnost kreslit to, co vidí v reálném životě, využívá především v zakázkové tvorbě. Požadavek zákazníků spočívá hlavně v kresbě tužkami. Proto v okamžiku, kdy se realizuje vlastní tvorbou, volí barevná média. Zaměřuje se často na detaily celku, zátiší a na vše, co je jí blízké: přírodu a zvířata. Nespecializuje se na žádnou konkrétní techniku, kvůli pestrosti a radosti z práce střídá různé techniky, vzájemně je ale nekombinuje. Proto i její autorské výstavy jsou co do volby technik a formátů velmi pestré. Mohou navozovat pocit, že se autorka stále hledá. Opak je přitom pravdou, autorka má potřebu se všestranně prezentovat.

K vlastnímu uměleckému rozvoji přistupuje poctivě neustálým trénováním, studováním a také osobní účastí na kurzech konkrétních technik u jiných umělců.

Je aktivním členem skupiny Galerie Výtvarníků a je členkou Asociace malířek a malířů kraslic. Pomáhá udržovat tradici v malování kraslic voskovou technikou. Spolupracuje s kulturně informačním centrem v Rosicích a na Zastávce, a se Střediskem volného času v Rosicích v podobě tvořivých dílen a kurzu Kreslení a malování pro dospělé (od roku 2017). Kresbu učí také individuálně. Kromě toho se zabývá mnoha dalšími rukodělnými činnostmi.

Aktivně reaguje na různé výtvarné výzvy, účastní se výtvarných soutěží a umísťuje se na předních místech (časopisy Jezdectví, Myslivost; Muzeum přírody Český ráj, festival Arabesque,atd.) podílela se také na některých výtvarných projektech (např. charitativní kalendář „Malíři pomáhají“ či „Profil Líšně“ Kateřiny Šedé).

Výsledky i účast na projektech ji motivují k další výtvarné činnosti.

Další informace na:
www.galerie-stossova.cz

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Soňa Štossová

(+420) 606 820 247