OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Stanislava Šrejberová

* 1970
Úpice – Trutnov
kraj Královéhradecký

Výtvarné techniky: tužka, olejomalba, písková pasta, akryl, paličkování

Popis tvorby:

Narodila se 17. června 1970 v Trutnově a celý její život je pjatý s Podkrkonoším. K umění se dostala už v raném dětství, kdy se začala věnovat tvorbě paličkované krajky
z vlny a z jemné příze. Tato jemná technika proslulá svou přesností a detailním pracováním je pro náš podhorský kraj typická.

Svou uměleckou paletu rozšířila před několika lety, když navštívila ateliér malíře Václava Kořínka. Ten se ji dotázal: ,,Máte chuť malovat“ a ona se vyjádřila skepticky slovy: ,,To bych nezvládla“. ,,Já se neptám, jestli by jste to zvládla, ale jestli máte chuť malovat?“ zeptal se ještě jednou Václav.

A právě toto setkání bylo tím impulzem, který rozhodl o její budoucí tvorbě.
Postupem času se věnovala různým technikám jako olejomalbě, kresbě nebo akrylu. Byla to však právě kombinace paličkované krajky s olejomalbou, která se stala jejím rukopisem. Pomocí této techniky vytvořila řadu obrazů. Jsou to například obrazy Plavba mojí duše, Ve víru tance nebo Procházka Afrikou.

Další neobvyklou technikou, kterou si osvojila, je technika pískové pasty, pomocí které vytvořila sérii obrazů s názvem Mlhoviny. Stejně jako se nebojí zkoušet nové techniky, tak i paleta jejího zaměření je velmi pestrá. S chutí nakreslí portrét, krajinku nebo zátiší.

V současné době jako členka Galerie výtvarníků vystavuje po celé republice, zejména pak v Královéhradeckém kraji. Jmenovitě třeba v Hostinném ve Františkánském klášteře, ve Dvoře Králové nad Labem, ve Vrchlabí, v Pardubicích nebo i ve své domovské Úpici v muzeu Julie Winterové Mezerové.

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Stanislava Šrejberová

(+420) 731 721 117