OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Nina Urbanová

* 1956
Malé Svatoňovice – Trutnov
kraj Královéhradecký

Výtvarné techniky: olejomalba, tužka, dry brush, akvarelové pastelky

Popis tvorby:

Malování a kreslení mě provází již od dětství, protože maloval můj otec i jeho bratr, který malbu vyučoval v Americe. Malbě jsem se ale začala více věnovat až v roce 2011. Byl to můj sen, který se mi splnil.Ve své tvorbě se snažím zachytit tajemné kouzlo okamžiku, jak v přírodních motivech, tak taky v obrazech s pohádkovými náměty. Mým přáním je, aby z obrazů vyzařoval klid a pohoda, aby i tajemno působilo na člověka příjemně. Abych vystihla své představy o barvě a světle na obrazech, používám techniku lazurních vrstev, které nabízejí další odstíny barev. Světlo se skrývá i ve tmě. Obrazy tvořím realistickým stylem a ráda se zabývám detaily. Nejraději maluji motivy stromů a lesů, kterými jsem obklopena, protože žiji v oblasti Jestřebích hor.
Dalšími náměty pro moji tvorbu jsou květiny, které mám ráda. Častým motivem jsou také zvířata, ke kterým mám blízko a obdivuji je. V pohledu zvířecích očí chci vyjádřit jejich pocity. Toužím zachytit hebkost jejich srsti.

Formou realizmu ztvárňuji i svoji fantazii, která nabízí kouzlo bytostí, ukrývajících se všude kolem nás a majících na starosti vítr i déšť, slunce i hvězdy, lesy i květiny. Fascinuje mě kouzlo  měsíčního svitu i jas slunečních paprsků. Tvorba portrétů není mojí prioritou, ale i tak se jim občas věnuji. Kromě vlastních maleb realizuji také obrazy na zakázku.

Dříve jsem se věnovala i malbě na sklo, porcelán a výzdobě zdí. Ilustrovala jsem také knížky pro děti, kde jsem využila jinou techniku než olejomalbu, které se věnuji nejraději.

Svoji tvorbu ráda představuji na různých festivalech umění a pořádám i samostatné výstavy. Ráda se zúčastním i společných výstav. Za svoji tvorbu jsem získala i pár ocenění, kterých si nesmírně vážím. Jsem členkou Volného sdružení umělců Čech a Moravy a Galerie výtvarníků.

Mé obrazy jsou v soukromých sbírkách jak v České republice, tak i v cizině.

Motto:
„Přinášet svými obrazy radost a pohodu.“

Ukázka z tvorby...

Tvorba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abych Vám mohla odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Nina Urbanová

(+420) 604 479 949