OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Marta Valášková

* 1961
Hrabětice, okres Znojmo
kraj Jihomoravský

Výtvarné techniky: tempera, tužka, olej, suchý pastel

Popis tvorby:

Malbě a kresbě se jako úplný amatér aktivně věnuji asi 12 let, i když jsem k barvám a štětcům díky mamince přičichla už jako malé dítě. Po celou dobu mého dětství se celým domem nesla jejich vůně. Maminka vlastně byla můj první učitel, pokud jde o kresbu a malbu a snad její snaha nevyšla naprázdno.
Ovšem, k výtvarnu jsem se vrátila až jako dospělá. Po 15 letech soukromého hospodaření a práce se zvířaty od tmy do tmy, kdy na nic jiného nebyl čas ani síla, jsem se zaměstnala ve školství.

A najednou jsem nevěděla, co s volným časem…. Myšlenky na malování se mi na mysl vracely čím dál častěji a neodbytněji a tak jsem si šla koupit školní tempery.

První obrázky – zátiší, květiny – jsem malovala temperovými barvami. Jako začátečník jsem nejdřív zkoušela malovat podle obrazů známých malířů. Následovaly kresby tužkou a suchým pastelem, a to hlavně portréty, postavy a zvířata.

Asi po dvou letech jsem poprvé zkusila olejové barvy a jejich charakteristická vůně opět prostoupila byt. S nimi se mi vrátily vzpomínky na dětství a maminku se štětcem v ruce, a cítila jsem se strašně dobře. V současné době olej a pastely vítězí nad ostatními.

Pokud jde o témata, stále mě nejvíc zajímá život – lidé – vyjádření pocitů, emocí, radosti i smutku. Láska ke zvířatům a přírodě mě provází jak v životě, tak i v mé tvorbě a v poslední době se častěji než dřív vracím ke krajině, snad pro znovunalezení klidu, ale asi hlavně proto, že vidím, jak se krajina díky nám lidem mění a že těch krásných zákoutí, kde nalézáme klid a inspiraci, je stále méně.

Motto:
„Stále se učím a to mě baví…“

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Marta Valášková

(+420) 775 098 004