OSOBNÍ STRÁNKA ČLENA SDRUŽENÍ GV

Vladimíra Kalach

* 1962
Havířov – Karviná
kraj Moravskoslezský

Výtvarné techniky: olejomalba, akryl, kresba, kombinovaná technika, enkaustika

Popis tvorby:

Ve své tvorbě se zaměřuje převážně na krajinomalbu, kterou podává především v realistickém pojetí barev.

Inspiraci našla v krásné české přírodě, která ji nabíjí energií a přináší radost při její malbě. Kromě krajinomalby se zaměřuje také na enkaustické obrazy.

Enkaustika patří mezi jednu z nejstarších malířských technik používanou již v Egyptě nebo v antickém Řecku. Jedná se o malování barevným horkým voskem na speciální papír nebo i malířské plátno. Každý „tah“ rukou přináší velmi zajímavé efekty s úžasnými barvami a zajímavým světlem. Touto technikou tvoří energetické a doslova léčivé, pozitivní obrazy každému „přímo na míru“, neboť jak sama autorka říká: „Barvy jsou vlastně vibrace, které působí na naši psychiku.
Ovlivňují naši náladu a zdraví.“

Výtvarné činnosti se věnuje od roku 1994. Její obrazy jsou v počátcích signovány VlMa nebo Martinková. Rok 2016 se stal v jejím životě další novou etapou, kdy se rozhodla naplno věnovat své lásce, a to výtvarnému umění, které ji odjakživa přitahovalo nejen vůní barev a pestrostí materiálů, ale hlavně ji naplňovalo smyslem života a duševním klidem přenášejícím se na malířské plátno. V tom samém roce také začala svou tvorbu prezentovat pod značkou a logem Kalach Art, které vzniklo spojením příjmení Kalach a slova Art (umění)
a vyznačuje se stylem a originalitou její tvorby, která se odlišuje od ostatních výtvarníků. Od té doby jsou její díla signována V. Kalach.

Kromě malby a kresby se věnuje autorské tvorbě bytových doplňků, tvorbě přáníček doplněných o vlastní texty a literární činnost.

Je členkou Sdružení výtvarníků ČR, aktivní členkou Galerie výtvarníků a dalších výtvarných skupin nejen pro Českou republiku, ale i v zahraničí. Studovala na Lidové konzervatoři v Ostravě a zdokonalovala se následným samostudiem včetně účasti na různých výtvarných workshopech.

S autorčinou tvorbou se můžete setkat v soukromých sbírkách, ve významných kancelářích, v galeriích, výstavách nebo jiných veřejných místech.

Motto:
„Jsem součástí tohoto světa a energie, kterou přijímám a následně předávám i v podobě mých výtvarných děl a energetických obrazů.“

Další weby:

www.kalachart.cz

Ukázka z tvorby...

Malba

OSOBNÍ KONTAKT NA UMĚLCE

Zde zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vám mohli odpovědět.

„Pokud se vám moje tvorba líbí nebo se chcete na něco zeptat, budu ráda, když mi napíšete nebo zavoláte.“

Vladimíra Kalach

(+420) 702 158 327